Суддя Шевченківського районного суду Євген Сидоров 6 серпня отримав дисциплінарне стягнення у вигляді попередження від Вищої ради правосуддя. Це сталося після того, як він зобов’язав Державне бюро розслідувань відкрити провадження за фактом державної зради у справі “Вагнергейту”.
22 липня Сидоров, розглянувши скаргу від Руху Опору Капітуляції та союзників на бездіяльність ДБР щодо справи , ухвалює рішення. Він постановив зобов’язати ДБР відкрити провадження за статтею 111 “Державна зрада”. Причина – зрив вищим керівництвом держави операції із затримання “вагнерівців”. І вже через два тижні після цього суддя отримує дисциплінарне стягнення.
За 25 років суддівства таке з Сидоровим сталося вперше. Важлива деталь – через наявність таких стягнень суддю можуть позбавити цього статусу. Підставою ж для покарання стала одна зі скарг депутатів від “Слуги Народу” на суддю. Але початково, стосувалася вона іншої історії.
Влітку 2020 року Сидоров не дозволив слідчим закрити провадження проти посіпаки Януковича Андрія Портнова. Той підозрювався в погрозах прокуророві Генеральної прокуратури за виконання службових обов’язків. Після цього депутати Бужанський та Демченко спрямували до ВРП 30 подібних скарг на суддю Сидорова. До того ж вони отримали доступи до матеріалів судових справ, хоча законної такої можливості не мають.
Всі скарги, крім однієї, відхилили через явну політичну вмотивованість. А от останню раптом “витягли” саме тоді, коли Сидоров зобов’язав ДБР відкрити провадження через державну зраду високопосадовців. І дуже швидко на її підставі доброчесному судді присудили дисциплінарне стягнення. З цього бачимо, що влада тисне на доброчесного суддю, бо він не побоявся ухвалити рішення, відповідно до посадового обов’язку та закону.
6 липня РОК разом із союзниками подав до ДБР заяву про вчинення державної зради через зрив операції із затримання 6 липня РОК разом із союзниками подав до ДБР заяву про вчинення злочину за статтею 111 “Державна зрада”. Причиною став зрив представниками влади операції із затримання “вагнерівців”. Заяву підписали Андрій Тетерук, Ігор Лапін та Юрій Гудименко. 13 липня, не отримавши належної відповіді щодо статусу заяви, Андрій Тетерук, подав до суду скаргу на бездіяльність бюро. 22 липня Шевченківський районний суд зобов’язав ДБР відкрити провадження, але бюро ігнорує це рішення.