На відміну від української влади, Захід серйозно сприймає мультикризу, що склалася: нарощування російських військ на кордонах, “мігрантів” та проблеми з енергетикою. США рекомендували президентові Зеленському не ділитися деякою інформацією з очільником Офісу Президента Андрієм Єрмаком через його зв’язки з Росією.
Про це в інтерв’ю виданню “НВ” повідомила депутат Європарламенту, член Комітету із закордонних справ та заступниця голови делегації ЄС у комітеті Парламентської асоціації Україна-ЄС Віола фон Крамон-Таубадель.
“Вочевидь, колись він мав міцні ділові відносини з Росією. Його батько був одним із керівників КДБ. Операція “Вагнера” також показова в цьому плані. Пізніше він відповідав за обмін полоненими, і він уможливив те, що більше немає жодної людини з “Беркута” в цій країні, яка могла б бути притягнута до відповідальності за події Майдану. Їх випустили до Росії. І, звичайно, є багато людей з часів Януковича, які зараз часто бувають в адміністрації президента, які близькі до Росії. І що цікаво, то це те, що Єрмак не був поінформований Зеленським, коли були закриті телеканали Медведчука. Мабуть, тому що він йому не довіряв. Американці наказали Зеленському не ділитися. Може, на це була причина”, – зазначила вона.
До речі, про Єрмака і “Вагнерґейт”. 13 листопада на твітер-сторінці Belingcat було анонсовано вихід розслідування про зрив затримання “вагнерівців” на прийдешній тиждень. За словами авторів, розслідування базується на інтерв’ю залучених до операції осіб, документальних матеріалах, включно з фото, відео та аудіозаписами, та даних з відкритих джерел. Також розслідувачі запевняють, що це наразі найглибший аналіз тих подій. Сподіваємося, в матеріалі не обділятимуть увагою роль Єрмака у цій справі.
Особливо небезпечне перебування цього російського агента в ОП зараз, коли напруга зростає. А про те, що вона зростає, прямо говорять на Заході. Група сенаторів з Республіканської партії 5 листопада звернулася до президента Байдена з проханням збільшити військову взаємодію з Україною через зростання російської загрози. Йдеться про те, щоб збільшити постачання летальної зброї, посилити обмін розвідданими та навіть збільшити американську військову присутність у регіоні та на Чорному морі. Загалом, у США вважають, що Росія може повторити сценарій 2014 року.
Начальник Генерального штабу Великої Британії Нік Картер заявив, що за останні десятиліття існує найбільша загроза війни між Росією та Заходом. Між тим, у Міністерстві оборони Польщі 13 листопада повідомили, що Білорусь стягує до кордонів своїх силовиків. В той же день стало відомо про те, що Лукашенко в інтерв’ю говорив про імовірну війну в Білорусі та просив Путіна розмістити на своїх південних і західних кордонах оперативно-тактичні ракетні комплекси “Іскандер”.
Загроза значна. Україна вже опинилася в епіцентрі великої кризи. Громадянське суспільство, включно з Рухом Опору Капітуляції, працює і працюватиме на те, щоб країна вистояла перед російською агресією. Чи буде те саме робити влада, яка заперечувала нарощування російських військ, ховає від громадян правду про “Вагнерґейт” і тримає на посадах осіб на кшталт Єрмака?