ДЕЯКІ АСПЕКТИ ДІЯЛЬНОСТІ
Я повністю поділяю погляди і принципи Партії регіонів. Впевнений, разом з Президентом ми вибудуємо міцну вертикаль влади, яка займатиметься ділом і досягне значних результатів. – Сергій Шкарлет
Сергій Шкарлет – зашкварений міністр освіти і науки.
Призначення цього персонажа неабияк збурило не лише студентське, педагогічне й наукове середовище, але й всіх небайдужих громадян. Адже Шкарлет запам’ятався не лише дружбою з регіоналом-українофобом Дмитром Табачником. Голосування за нього шляхом кнопкодавства, в обхід профільного комітету суперечить нормам законодавства і є неприйнятним для держави, яка декларує шлях на приєднання до ключових організацій західного співтовариства. Та й перебуваючи на посаді з приставкою т.в.о. Шкарлет продемонстрував, що є продовжувачем справи регіоналів, тобто справи перетворення української освіти в корумповану совкову клоаку.
Політичний флюгер-друг Табачника
З 2003 по 2010 рр. керував Чернігівським інститутом інформації, бізнесу і права.
В 2010 році Шкарлет очолив Чернігівський технологічний університет. Тоді ж обрався до Чернігівської облради від Партії Регіонів.
“Політичні орієнтири я обрав ще у 2004 році. На президентських виборах підтримував Віктора Януковича. Не змінив своїх переконань навіть тоді, коли довелося відчути на собі певний тиск тодішньої правлячої партії, яка наполегливо пропонувала отримати її партквиток. Я повністю поділяю погляди і принципи Партії регіонів. Впевнений, разом з Президентом ми вибудуємо міцну вертикаль влади, яка займатиметься ділом і досягне значних результатів.», – це слова самого Шкарлета, коли він йшов на місцеві вибори.
Тоді ж зав’язав теплі стосунки з керівником МОН Дмитром Табачником. Як відзначає Еспресо. ТБ в своєму матеріалі, «2012 року указом президента Януковича Шкарлету було присвоєно почесне звання “Заслужений діяч науки і техніки України” за “вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю”. Нагороду вручав Дмитро Табачник, радником якого був Сергій Шкарлет».
Після Революції Гідності Шкарлет, однак, швидко перевзувся. І от він вже підтримує курс в ЄС і НАТО і балотується від Блоку Петра Порошенка до Чернігівської облради. Щоправда, безуспішно.
В 2019 так само оперативно перевзувається і починає підтримувати режим Зеленського. Лобіювання Шкарлета, за даними того ж Еспресо, здійснював чернігівський нардеп від «Слуги народу» Валерій Зуб. Ще одним ймовірним лобістом Шкарлета називають Олексія Дніпрова, керівника апарату ОП, який також був заступником Табачника. Проте, не варто скидувати з рахунків і Андрія Єрмака, керівника ОП, ще одного регіонала, помічника нардепа від ПР Ельбруса Тедеєва. Про це далі.
Олімпійський коледж
Одним з перших рішень Шкардета на посаді т.в.о. Міністра був наказ про реорганізацію, а практично ліквідацію Оліміпійського коледжу імені Івана Піддубного. Його просто приєднали до університету фізкультури. Один з мотив рішення – віджати ласий шмат землі біля метро Лісова під забудови.
А забудови в Києві, як відомо, курує особисто мер Кличко. Кличко не в останню чергу завдяки Єрмаку втримався на посаді глави КМДА і спокійно продовжував вести свою діяльність, попри намагання окремих представників «Слуги народу» змінити керівника міської адміністрації в столиці.
А якщо згадати переписку глави комітету ВР Завітневича з Єрмаком, щоб той допоміг вирішити питання зі Шкарлетом з виборами в Уманському університеті, версія про лобіювання зв’язки регіоналів Єрмак-Дніпров нашквареного міністра аж ніяк не видається фантастичною.
ЗНО
Чомусь нового міністра дуже турбує зовнішнє незалежне оцінювання. Так, Сергій Шкарлет пропонував замість ЗНО абітурієнтам, які планують вступати на контракт, складати “умовно тест на IQ”:
«Я завжди підтримував ЗНО, але воно не повинно бути тільки елементом вступу до університету… У нас вже є напрацювання з трансформації ЗНО. Його, звичайно ж, потрібно залишити, але в специфічній формі. Наприклад, у вигляді тесту на здатність до навчання – як варіант для людей, у яких вже є страховий стаж».
Це його слова з інтерв’ю для одного з найбільш проросійських видань «Страна.ЮА».
«Новаторство» такого підходу не витримує критики: ЗНО – це загальний конкурс, який визначає, хто більш гідний навчатися в тому чи іншому виші країні, а не перевірка того, чим здатна людина взагалі до навчання у вищій школі, чи ні. А перевіряти IQ… Давайте наступний раз будемо черепи виміряти чи ще щось. Он нацисти теж вважали, що форма черепа визначає якісь певні особливості людини…
Академічна недоброчесність
Академічна спільнота віднайшла в наукових роботах Шкарлета плагіат – запозичення з чужих праць без зазначення авторства, іншим словом – академічну крадіжку. Це підтвердили й експерти профільної інституції з боротьби із академічною недоброчесністю – Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, і передали ці дані прем’єру Шмигалю. Останній цинічно проігнорував докази академічної спільноти, хоча й «на камеру» заявляв, що, мовляв, надайте мені матеріали і я дам їм оцінку. Натомість сам Шкарлет після того розпочав атаку на НАЗЯВО, роблячи спроби ліквідувати Агентство.
Був помічений Шкарлет й в іншій недоброчесності, а саме – в придбанні майна для, очевидно, власних потреб за державні кошти (у січні 2020 року Чернігівський технологічний університет за державні кошти придбав білий пікап Volkswagen Amarok VOLCANO, який коштує понад 1,5 млн грн., відзначає Еспресо).
Як би не було, але ми маємо справу з класичним регіоналом – реваншистом. По духу і по суті. А за якого призначення несе відповідальність особисто Зеленський – Єрмак чи Дніпров не мають тієї ваги у фракції СН, щоб «продавити» незаконне призначення Шкарлета.