ДЕЯКІ АСПЕКТИ ДІЯЛЬНОСТІ
Андрій Єрмак – одна з ключових фігур нинішньої влади.
Дата народження: 21 листопад 1971 року.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 48 років.
Новопризначений глава Офісу президента – експомічник глави держави Володимира Зеленського. У минулому – помічник нардепа від «Партії регіонів» Ельбруса Тадеєва, засновник Garnet International Media Group.
Освіта
1991-1995 рр. – Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка. Спеціальність – «юрист».
У 1997 р заснував «Міжнародну юркомпанії». І став надавати юрпослуги телеканалам і кінокомпаніям.
Згодом продюсував фільми «Правило бою», «Сквот 32», «Роккі по-українськи», «Межа» та «Грань». До речі, у новопризначеного голови Офісу є частка в більш ніж 20 різних компаніях. Це консалтингове напрямок, надання юрпослуг, охоронна діяльність, фармацевтична, будівельна.
З 21 травня 2019 року – помічник президента України Володимира Зеленського.
З 11 лютого 2020 року – голова Офісу президента.
Вагому посаду у вищому ешелоні влади Андрій Єрмак посів 11 лютого 2020 року. До цього Офіс президента України очолював Андрій Богдан. Навколо відставки Андрія Йосиповича і призначення Андрія Борисовича в ЗМІ сьогодні досить багато ажіотажу. Відкриті джерела повідомляють про протистояннях двох Андріїв, про звільнення одного і призначення іншого.
Колишній і нинішній ГОП конфліктували межу собою протягом декількох місяців через різні позиції з внутрішньополітичних питань. Наприклад, новопризначений глава став на захист столичного мера Віталія Кличка.
Згідно з його переконаннями, президенту не варто чіпати мера Києва і не думати про вибори до осені цього року. Та й інші погляди протиборчих сторін кардинально відрізняються.
Втім, Андрій Єрмак і Володимир Зеленський знайомі вже давно. У минулому їх пов’язували тісні робочі відносини з комік-трупи. Андрій Борисович продюсував фільми, займався захистом авторського права і прав інтелектуальної власності.
Великий інтерес громадськості викликають не менше тісні відносини Андрія Борисовича з багатьма людьми з адміністрації президента РФ Володимира Путіна. У Андрія Єрмака є прямий безпосередній контакт з Дмитром Козаком, який з 24 січня 2020 року є заступником керівника адміністрації президента Російської Федерації.
Виконуючи на посаді помічника президента різні місії, в липні перед ним була поставлена серйозна задача щодо міжнародних відносин. Президент доручив йому ведення переговорів з Кремлем щодо обміну полоненими.
З тих пір Андрій Борисович супроводжував главу держави на різних міжнародних зустрічах. На початку вересня він брав участь в переговорах, будучи представником Володимира Зеленського в нормандській четвірці на зустрічі в Берліні.
Керівництво фракції називає його «сильним переговірником», якому вдалося згладити конфлікт з помічником американського президента Рудольфо Джуліані. За словами заступника глави «Слуг народу» Олександра Сергійовича Корнієнка, у новопризначеного голови Офісу вистачає досвіду з ведення переговорів. Як зазначив Глава партії Давид Арахамія, Андрій Єрмак «перед сірим кардинал, а нормальний член команди».
Одна зі сфер діяльності Андрія Єрмака – зв’язок з Кремлем. Її він отримав завдяки своїм бізнес-контактам з московською елітою. І сьогодні громадськість все більше говорить про його нелюбов до класичної дипломатії.
Мовляв, експомічник віддає перевагу менш формальні засоби міжнародної комунікації. Втім, одна з таких його бесід з експредставник США в Україні Куртом Волкером і повіреним у справах США в Україні Вільямом Тейлором вилилася в скандал.
Андрій Борисович вирішував різні делікатні питання, в тому числі забезпечував комунікацію з Москвою під час обміну полоненими. Про те, що він тісно спілкується з оточенням президента РФ Володимира Путіна, повідомляють відкриті джерела, посилаючись на заяву українського політика Романа Безсмертного.
Єрмак-Козак
Президент остаточно визначився з курсом щодо Росії та Донбасу – завершення війни на російських умовах і повернення України в російську зону впливу. Про це свідчить призначення А.Єрмака главою Офісу Президента України. З російського боку сигналом про початок реалізацію сценарію «м’якого» демонтажу української державності є заміна Суркова на Козака.
Нещодавно в державі-агресорі та в Україні відбулися кадрові перестановки, які дозволяють нам скласти уявлення про нову (вже офіційну) конструкцію діалогу між Москвою та Києвом.
Призначення Главою Офісу Президента України Андрія Єрмака в часі практично збіглося з затвердження віце-прем’єра уряду РФ Дмитра Козака на неофіційну посаду «головного з українського питання». Попередник Козака на «українському напрямку» – Владислав Сурков – відзначився тим, що був прихильником продовження воєнного протистояння з Україною, підтримкою суб’єктності так званих «ДНР-ЛНР» і взагалі – перетворення війни в довгограючий конфлікт на виснаження нашої держави.
Дмитро Козак є прихильником іншого формату вирішення «українського питання» – передачу ОРДЛО «на баланс» офіційному Києву, але на ряді умов:
І тут вже не так важливо, чи буде виведено війська РФ з Донбасу до виборів, чи будуть роззброєні іррегулярні збройні формування колаборантів. Амністія, навіть часткова, призведе до інтеграції в українське правове і політичне поле 3-4 млн осіб, які підтримують курс на зближення з РФ. Тому в разі інтеграції ОРДЛО й відмови від пониження в правах колаборантів, можливе формування нової конфігурації владної верхівки в Києві – абсолютно проросійської.
В результаті цього РФ отримає не лише поновлення контролю над Україною, як в 2013 році, але й матиме змогу добитися зняття санкцій та відкликання Україною претензії на відшкодування збитків, завданих агресією.
Для реалізації цієї мети і покликаний Дмитро Козак, який і до цього працював у зв’язці з Андрієм Єрмаком. Тільки от тепер Єрмак отримав вже цілком офіційний високий статус і зв’язка Єрмак-Козак може запрацювати з новою силою. Фактично сторони будуть наділені офіційними повноваженнями від своїх урядів та президентів для «врегулювання ситуації».
Які наслідки може отримати Україна від домовленостей тандему Єрмак-Козак?
Окрім вищеназваних – вибори в ОРДЛО з частковою та повною амністією колаборантів, – треба назвати наступні можливі негативні результати домовленостей між сторонами:
*подача води в Крим (можливо, транспортного сполучення і зняття економічної блокади);
*замовчування питання деокупації Криму як такого;
*саботаж курсу в НАТО і ЄС (або і його повне скасування).
Росія навзамін може повернути всіх незаконно утримуваних українців і навіть, можливо, вивести війська. Але за наявності великої кількості амністованих учасників іррегулярних з’єднань, у яких, певна річ, будуть «схрони» зі зброєю, за умови понад 1 млн. жителів Донбасу з російськими паспортами, присутність російських вояків буде необов’язковою – нашу незалежність Кремль буде тепер цілком і повністю демонтовувати руками громадян України.
Єрмак – бізнес – РФ
У 2001 році в Україні було зареєстровано компанію «Медійна група європейського партнерства», яка спеціалізується на виробництві фільмів.
Відповідно до даних системи YouControl, кілька років тому її бенефіціарами були теперішній помічник президента Андрій Борисович Єрмак та громадянин Росії Емануїлов Рахамім Яшаєвич.
Андрій Єрмак і станом на тепер є бізнес-партнером Рахаміма Емануїлова – в інших компаніях – ЗАТ «Інтерпромфінанс Україна», яка займається комерційним консультуванням, та ТОВ «М.Є.П».
Рахамім Емануїлов – громадянин Російської Федерації. Офіційно – російський вчений, президент «Фонда взаимодействия цивилизаций», який займається соціальними проблемами.
Відповідно до даних реєстру юридичних осіб Росії, Рахамім Емануїлов є співвласником компанії «Інтерпромторг» у Москві, яка значиться серед засновників «Інтерпромбанку».
В раду директорів банку разом з Емануїловим входить такий собі Ніколай Єгоров, однокласник Володимира Путіна.Так от: цей Єгоров і його компанії (очевидно, включно з «Інтерпромбанком») є одними з головних інвесторів побудови палацу Путіна в Геленджику, що випливає з розслідування Олексія Навального.
Серед «донаторів» палацу є ще один однокласник Путіна – Ільгам Рагімов, який також пов’язаний з Емануїловим – через громаду гірських євреїв Росії. Відповідно до результатів розслідування «Схем», Рагімов також був спів акціонером «Інтерпромбанку».
Варто відзначити, що в ті часи, коли для Путіна споруджували палац, фірми Єрмаків і Емануїлова займалися активною діяльністю і, не виключено, що частина коштів, зароблених ЗАТ «Інтерпромфінанс Україна» через «Інтерпромторг» і «Інтерпромбанк» опинилася в палаці Путіна.
Також бізнес-партнер Андрія Єрмака Рахамім Емануїлов через російський «Інтерпромбанк» має зв’язок із «єдиноросом» і сенатором Камчатки Пономарьовим, зятем першого заступника керівника апарату уряду Росії Приходька.
Єрмак не приховує, що Емануїлов – друг його батька, Бориса Єрмака, офіцера ГРУ РФ у відставці, який познайомився з банкіром ще в радянські часи під час перебування в Афганістані.
Російський агент
В лютому 2020 року в Омані відбулася таємна зустріч Володимира Зеленського з представником держави-агресора. Називалися прізвища голови Радбезу РФ Патрушева, заступника голови АП РФ Козака і колишнього “куратора” “українського питання” Владислава Суркова. Організатором тієї зустрічі називають саме Андрія Єрмака. Результат переговорів досі залишається таємницею, хоч експерти припускають, що обговорювалися умови капітуляції України – впровадження результатів нормандського саміту в грудні 2019 року в Парижі у вигідному для РФ ключі.
В серпні стався ще один гучний скандал: в Білорусі затримали групу бойовиків російської ПВК “Вагнер”. Саме цих бойовиків планувала затримати українські СБУ та ГУР МО в рамках секретної спецоперації. Але, як свідчить головний редактор порталу Цензор.Нет Бутусов, операцію було зірвано в останній момент – дзвінком з Офісу Президента. Людиною, яка дала “відібій” для операції, може бути саме Єрмак. Або ж це зробив Зеленський з подачі Єрмака. ТСК з питання зриву спецоперації по вагнерівцям досі блокується президентською фракцією “Слуга народу”.
Єрмака також вважають лобістом створення так званої “консультативної ради з ОРДЛО”, інспекції позицій ЗСУ російськими окупантами, виборів у ОРДЛО (спочатку мова йшла про жовтень 2020 р., потім про березень 2021 року).
Російський політолог-емігрант Андрій Піонтковський прямо називає Єрмака агентом ФСБ під оперативним псевдонімом “Козирь”.
“Дипломат”, лобіст, незамінна друга рука Зеленського
З 11 лютого Єрмак вже вільно почав відчувати себе “соратником” президента: виконувати представницьку роль, як от їздити на зустрічі у Нормандському форматі із представниками іноземних держав чи бути незамінним чи то у перемовинах з Москвою, чи в організації приватного життя президента, чи то у супроводі глави держави в закордонних поїздках. Уже перша офіційна зустріч з послами G7 глави Офісу президента була 13 лютого 2020, Єрмак розповідав про ситуацію на Донбасі і про майбутні кроки в рамках Мінського процесу.
Сканадальна зустріч 11 березня 2020 року у Мінську Тристоронньої контактної групи в Мінську, на якій за участю Єрмака та Кучми, а також заступника керівника Адміністрації президента РФ Дмитра Козака сторони досягли домовленостей з питань обміну утримуваними особами, розведення сил і засобів, одночасного відкриття КПВВ у населених пунктах Золоте та Щастя і створення Консультативної ради, до складу якої мали входити з правом вирішального голосу по десять представників від України, десять – від ОРДЛО, а також по одному представнику з правом дорадчого голосу від ОБСЄ, Росії, Німеччини та Франції за їхньої згоди. У квітні 2020 року суд зобов’язав СБУ розпочати розслідування щодо Андрія Єрмака і Леоніда Кучми за фактом можливого здійснення державної зради під час роботи в ТКГ. Андрій Єрмак та Дмитро Козак не контактують напряму публічно, як це було раніше. Більшість переговорів ведуться через Берлін та Париж. Як от остання зустріч в нормандському форматі у Берліні, де представники Росії, Німеччини, України і Франції. Предметом зустрічі стало обговорення реалізації підсумків паризького саміту 2019 року в частині політичного врегулювання так званого “конфлікту на Донбасі”.
Як би не було, але даної інформації достатньо, щоб розпочати кримінальне провадження проти Єрмака за ст. 111 Кримінального Кодексу України “Державна зрада”. Однією з перших вимог РОК до Зеленського є негайна відставка Андрія Єрмака.