ДЕЯКІ АСПЕКТИ ДІЯЛЬНОСТІ
Татаров про учасників Революції Гідності:
«За допомогою бейсбольних бит наносили удари по автобусах — розбили скло. Намагалися завдати тілесних ушкоджень працівникам міліції. У них також були маски, що свідчить не про мирний характер акцій».
Татаров = Антимайдан
Олег Татаров – заступник глави Офісу Президента.
Більшості суспільства він став відомим через участь в корупційній оборудці разом із забудовником Микитасем. Тоді Генеральна прокуратура в особі генпрокурора Венедіктової та її заступника Симоненка фактично врятували від в’язниці цього діяча – змінивши підслідність (з САП на СБУ) та відмовившись від клопотання про взяття Татарова під варту.
«Орел» Захарченка
Але не тільки цим «прославився» наш сьогоднішній фігурант. Громадськість стала бити на сполох, коли його лише призначили на посаду в ОП. Адже саме Татаров був напряму причетний до переслідувань учасників Революції Гідності. Тоді ця людина перебувала на посаді заступника начальника Головного слідчого управління МВС.
Ще до початку Євромайдану Татаров займався відбілюванням злочинних дій влади. Зокрема, прикривав «тітушок», які напали на журналістів 18 травня 2013 року під час акції «Вставай, Україно!».
Під час подій Революції Гідності Татаров сприяв фальсифікації справ проти учасників протестів та поширював про них фейки:
«За допомогою бейсбольних біт наносили удари по автобусах – розбили скло. Намагалися завдати тілесних ушкоджень працівникам міліції. У них також були маски, що свідчить не про мирний характер акцій», – ось слова Татарова під час одного з виступів в часи Євромайдану.
Також Татаров публічно просував брехливу версію МВС про «інсценування викрадення з метою провокацій» (нічого не нагадує?) одного з лідерів Автомайдану Дмитра Булатова. Схожу версію Татаров озвучив і у випадку з нападом на тоді журналістку Тетяну Чорновол.
Далі, коли почали гинути люди від куль правоохоронців, Татаров став поширювати брехливу версію щодо відсутності у «беркутів» заборонених патронів, якими було вбито перших героїв Небесної Сотні – Сергія Нігояна, Михайла Жизнєвського і Романа Сеника:
«Патрони, якими завдані тілесні ушкодження всім трьом громадянам (Жизнєвський, Нігоян, Сеник) – органи внутрішніх справ не використовують, і на озброєнні їх немає».
Разом з тим видання «Наші гроші» відзначає, що органами МВС було закуплено щонайменше 17 000 незаконних набоїв 12 калібру «для примусової зупинки транспорту» (ними і були убиті перші герої Небесної Сотні).
Разом з тим, покриваючи вбивць героїв Небесної Сотні, Татаров поширював фальшиву інформацію про ніби то наявність вогнепальної зброї в мітингувальників та завищував кількість постраждалих правоохоронців разом з тим зменшуючи кількість загиблих і поранених збоку учасників Революції.
Портнов і ко
В 2014 році Татарова люстрували, він переключився на адвокатську практику, прийшовши в адвокатське обєднання – «ТФГ» («Татаров, Фаринник, Головко», потім перейменоване на «Креденс»). До речі, партнер Татарова – Василь Фаринник – у 2010 році був головою Головного слідчого управління МВС, коли туди прийшов працювати наш фігурант. Саме Фаринник активно просував Татарова по службі, відзначаючи «таланти» останнього. А після Революції запросив його в адвокатське обєднання.
Втім, пішовши з МВС, Татаров не полишав сподівань повернутися до роботи в органи влади. І навіть став радником голови Херсонської ОДА Андрія Путілова. За словами блогера Сергія Іванова, Татаров навіть міг стати заступником Путілова. Але суспільний розголос поламав плани нинішнього заступника глави ОП.
Невеличкий відступ – Андрій Путілов, екс-голова Херсонської ОДА є людиною з команди Віталія Кличка, обирався депутатом від партії УДАР в 2012 році. А Татаров, перебуваючи на службі в МВС, став помічником (!) Путілова на громадських засадах.
Як відомо, Андрій Єрмак, що взяв Татарова своїм заступником, в гарних стосунках з Кличком. Нічого не будемо стверджувати, це, як кажуть, інформація до відома.
Чим він запам’ятався як адвокат? По перше, він представляв інтереси колишнього заступника АП Януковича Андрія Портнова, а також депутата від «Опозиційного блоку», олігарха Вадима Новінського, колишнього громадянина Росії та лобіста інтересів російської церкви в Україні. Крім того, він представляв інтереси дружини нападника на активіста Сергія Стерненка Кузнєцова.
Зокрема, Новінського Татаров захищав у ситуації, коли Генпрокурор Юрій Луценко направив у ВР подання про зняття з олігарха недоторканості через підозру в незаконному позбавленні волі архієпископа ПЦУ Олександра Драбинка. Драбинко, який на той момент перебував у лавах служителів УПЦ МП активно підтримував шлях до створення помісної церкви і саме на цьому грунті в нього стався конфлікт з Новінським, який є одним з головним лобістів РПЦ в Україні.
«Татаров – с…ка неправославна, ментівська с…ка кінчена», – так висловився ексгенпрокурор Луценко про Татарова після закінчення засідання регламентного комітету ВР, на якому розглядалася справа Новінського.
Але першим клієнтом Татарова був Андрій Портнов, заступник АП Януковича. З Портновим Татаров також давно був знайомий, адже, за рекомендацію Фаринника, допомагав заступнику АП готувати новий текст КПК.
Татаров представляв інтереси й Андрія Портнова не лише у справах проти нього, але й у справі проти Андрія Парубія, яку інспірував Портнов, прикриваючись родичами проросійських активістів, загиблих в одеському будинку профспілок 2.05.2014 р. До речі, в одній зі справ, у якій Татаров представляв інтереси Портнова, останній погрожував прокурору Олександру Божку. Але відкрити провадження проти Портнова через погрози прокурору… відмовилася суддя Шевченківського районного суду Оксана Голуб. Та сама, що зараз головує на суді присяжних у справі Шеремета!
Ще один цікавий момент: Олег Татаров був офіційним опонентом на дисертацію Григорія Мамки, який претендував на отримання наукового ступеню доктора юридичних наук (у своєму відгуку Татаров рекомендував присудити Мамці цю ступінь). Григорій Мамка – депутат від медведчуківської «Опозиційної платформи – За життя», в часи Революції Гідності – заступник начальника Слiдчого управлiння ГУМВС Укpаїни в Київськiй областi. Тобто, Мамка – це давній колега Татарова. Цей Мамка передусім відомий фабрикацією справи проти Тетяни Чорновол, яку підозрюють в умисному вбивстві працівника офісу Партії регіонів 18.02.2014 р.
Російський агент
Окреме питання – співпраця Татарова з державою-агресором. Як повідомляє Інститут національної політики, у вересні 2011 року Татаров був завербований співробітником департаменту оперативної інформації в складі 5-ї служби ФСБ і отримав позивний «Кувшинов». Але Татаров був не єдиним силовиком, якого завербували росіяни в часи Януковича й не відомо, скільки зараз їх перебуває в складі МВС, СБУ чи інших відповідних органах. Якщо це правда, то в підпорядкуванні Татарова може бути ціла мережа завербованих правоохоронців. Дуже непокоїть той факт, що в офісі президента, нашпигованого ймовірними агентами впливу РФ, Татаров опікується саме координацією з правоохоронцями і, як вже йшлося вище, політично мотивованими справами проти активних учасників Революції Гідності.
До речі, ще один цікавий «штрих», який наштовхує на думку, що Татаров дійсно співпрацює з державою-агресором: в 2018-2019 рр. він захищав колишнього главу Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука — його підозрювали в державній зраді. За версією слідства, у 2014 році він закликав кримських суддів приймати громадянство Росії і судити за російськими законами.
Корупціонер
Окрім адвокатської практики Татаров працював у БК «Укрбуд». Керівник корпорації Максим Микитась, який перебуває зараз під слідством за оборудку з житлом для службовців НГУ, знав Татарова ще до того і взяв на роботу на знак вдячності за те, що Татаров у 2014 році допоміг (як каже сам Микитась – порішав через свого кума Максима Цуцкірідзе) повернути вилучені в «Укрбуду» кошти. Саме під час роботи в «Укрбуді» Татаров дав хабара експерту МВС за гарантування надання недійсного висновку судового експерта в справі про заволодіння «Укрбудом» коштами Нацгвардії в розмірі 81 млн. грн. Микитась же в свою чергу напряму звинувачує Татарова, що він сприяв тому, що компанія перейшла у власність Дмитра Федотенкова.
Координатор політичних репресій
Ймовірно, не без впливу Татарова нещодавно ОАСК скасував люстрацію щодо іншого переслідувача учасників Євромайдану – Миколу Чинчина, що в часи революції очолював Головне слідче управління МВС. Тобто, Татаров був його підлеглим.
Про справу Стерненка детальніше – https://pravotvorets.info/keys-sternenka/
Зараз Татарова називають куратором кримінального переслідування Тетяни Чорновол.
Про справу Чорновол детальніше – https://pravotvorets.info/keys-chornovol/
Відставки Татарова замало. Він має понести кримінальну відповідальність за просування проросійського реваншу та за переслідування учасників Майдану. Його діяльність має стати в фокусі правоохоронних органів та доведена до суду не лише за корупційні злодіяння.