Існують основні правила, які стримують збройні сили під час атаки міста.
Ті, хто обороняються мають максимізувати їх користь і використовувати кожне правило проти нападника. Правила полягають в наступному:
Той, хто обороняє місто, завжди має перевагу. Для нападу та перемоги над ворогом, нападнику потрібно набагато більше сили ніж для того, хто обороняє місто і перебуває у правильно вибудованій обороні.
Територіальні особливості міста зменшують переваги нападника в точності нанесення ударів, виживанні, розвідці, ефективності засобів повітряного нападу і здатності ворога діяти на відстані.
Той, хто обороняє місто може відслідкувати і підготуватись до наступу ворога, оскільки той має обмежену кількість укриттів. Найбільша тактична перевага для сил оборони в тому, що у них є укриття – приховані від ворога місця в будівлях.
Будівлі слугують фортифікаційними бункерами при обороні міста. Але перелік таких будівель має бути визначений і затверджений.
У містах є дуже багато будівель, які ідеально підходять для воєнно-оборонних цілей. Будівлі органів влади, офіси або ж індустріальні будівлі часто збудовані з товстого залізобетону, що робить їх непроникними для багатьох типів зброї.
Нападники мають використовувати вибухову силу, щоб проникнути в будівлю. Первинні методи атаки міських фортифікацій – це знищення або ж попереднє розміщення вибухівки в будівлі, після чого заходить піхота і зачищає приміщення повністю, якщо це необхідно.
Захисник зберігає відносну свободу маневру в міській місцевості. Вони можуть підготувати місцевість, щоб полегшити своє пересування в місця, де відбувається битва. Можна з’єднати бойові позиції шляхами між будівлями, заманити нападника, щоб він несвідомо потрапив в наперед підготовану засідку через важкодоступні шляхи в щільних місцях.
Підземні ходи слугують місцем сховку для оборонця. Бійці використовують уже існуючі тунелі або ж копають свої власні, щоб з’єднати бойові позиції, переховуватись від викриття, сховатись від авіаційних ударів і навіть використовувати їх як тунельні бомби проти ворожих військових сил.
Ні нападник, ні оборонець не можуть зосередити свої сили один проти одного. Оборона, встановлена на щільній міській території, обмежує як швидкий рух, так і здатність зосередити свої формування.
Джон Спенсер, представник кафедри досліджень міської війни, майор армії США.
Допомогти Руху Опору – Вільна Україна
4441114428461469
Інструкції публікуватимуться тут: https://twitter.com/Ukraine30F