Кожна дитина в Україні знає, що відбувалося в Україні взимку 2013-2014 років. Багато хто вважає точкою нового для України відліку саме Революцію Гідності. Під час і після Революції стрімко почали розвиватися наша культура, громадянське суспільство, підприємства і поняття любові до нашої Батьківщини. З 2014 року і до нинішнього часу у війні проти російської агресії взяли участь тисячі волонтерів та добровольців з усієї країни.
Історія українських добровольців починається навесні 2014 року. Тоді 14 березня було створено Перший добровольчий батальйон, який носив ім’я свого керівника Кульчицького. Це були 500 бійців Самооборони Майдану. Саме в цю дату, 14 березня, відзначають День українського добровольця.
Після Першого добровольчого батальйону сформувалися десятки інших. Зокрема через титанічні зусилля людей, які за власним бажанням та за власним ентузіазмом захищали свою землю від загарбників, нам вдалося у 2014 році зберегти від окупації Миколаївську, Одеську, Харківську області. За участю добровольчих батальйонів були звільнені Маріуполь, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Мар’їнка, Красногорівка, Краматорськ та інші населені пункти Донеччини і Луганщини.
У 2014 році командиром 2-ої роти одного з батальйонів ТрО “Айдар” був Євген Дикий – український науковець, публіцист, а з 2018 року очільник Національного арктичного наукового центру.
“Війну можна пізнати по-справжньому тільки тоді, коли зустрічаєшся з нею в реальності. Жоден фільм, жоден серіал і книга не зможуть передати того, що на тебе чекає. В свої 22 я був волонтером в Чечні. Тоді ми з моїми хлопцями зрозуміли, що імперія відроджується і буде жадати більшого. Тоді нам не вірили, коли ми казали, що росіяни захоплять Крим. Що ж, так воно і сталося.
Однак, я особисто ніколи не хотів війни і не хотів служити. Я науковець. Я завжди хотів і хочу спокійно жити, займатися науковою діяльністю в європейській країні, але не хотів нікуди мігрувати. От і воюю за свою країну”, – ділиться Євген.
Євген воював добровольцем на Сході України в 2014, і воює зараз. До складу добровольчих батальйонів під час нашої боротьби з Росією долучалися українці різного віку, роду зайнятості, з різних регіонів України. Таких, як Євген – тисячі. Молоді та старші, чоловіки та жінки, науковці, студенти, IT-спеціалісти. Це часто ті люди, які зовсім не дотичні до військової справи, а лише всім серцем люблять Батьківщину, готові стати на її захист та навіть віддати свої життя. Так сталося під час боїв під Іловайськом. Тоді загинуло 366 українців, наші колони військовослужбовці РФ впритул розстріляли з важкого озброєння колони. Більшу частину українських бійців складали добровольчі підрозділи.
У війні проти російської агресії також брали і беруть участь добровольці з інших країн. І вони також воюють не задля наживи, а щоб зупинити Росію та її загарбницьку політику щодо країн Заходу.
Не лише сьогодні, не лише в цей день. Давайте завжди пам’ятати про тих, хто захищав нас і мирне небо над нашими головами в 2014 і захищає досі.
Сьогодні добровольцем є кожен. Українці не хочуть і не будуть закривати очі на знищення нашої Батьківщини імперіалістичними забаганками Росії. Ми готові брати в рук зброю і ціною свого життя та здоров’я зберегти Україну та знищити ворога.
Слава Україні! Героям Слава!
📝 Євгенія Соболєва
🇺🇦Анкета добровольця: https://bit.ly/АнкетаДобровольця
Долучайтеся до кампанії “Кожен з нас – доброволець” – робіть тематичні фото і використовуйте хештег #ЯДоброволець
Деталі: https://fb.me/e/2k2BYeEBz
#РухОпору #FreeUkraine
🔥Допомогти Руху Опору – Вільна Україна
4441114428461469
🔸Інструкції публікуватимуться тут: https://twitter.com/Ukraine30F
🔸https://bit.ly/viber_instructions_FreeUkraine