Історія надає деякі інноваційні ідеї, які дозволять людям в “окупації” покращити якість оборони міста. Наступні тактики були використані під час реальних міських битв і виявилися ефективними для оборони міської території. Вони включають як звичайні, так і незвичайні заходи, які допоможуть покращити міську оборону.
Будівництво опорних пунктів
Для ефективної оборони периметра та ключових позицій, слід створити опорні пункти шляхом зміцнення будівель або використання вже існуючих конструкцій, які важко знищити, наприклад: урядові будівлі, офісні комплекси чи банки. Ці опорні будівлі стають мініфортецями в межах міста. Якщо ви маєте час та “вільні руки”, використайте мішки з піском, пиломатеріали, сталеві балки та інші зміцнюючі матеріали, щоб зміцнити конструкцію та створити численні бункери всередині фортеці. Міни, розтяжки та інші засоби повинні використовуватися для створення перешкод навколо будівлі та захисту будь-яких можливих входів, щоб унеможливити швидке заняття ваших позицій ворогом, якому знадобиться багато часу, набоїв та ресурсів, щоб підійти та зачистити позицію. Критичним є вибір правильної будівлі для опорного пункту, створення можливості ведення перехресного вогню та побудові мережі перешкод, яка не дозволяє ворогу просто обійти будівлю.
Руйнування будівель
Міські захисники повинні формувати місцевість під свій лад для отримання максимальної переваги. Величезна кількість військового фортифікаційного матеріалу (наприклад, бетону) дає міському захиснику велику перевагу. Деякі з головних цілей міської оборони полягають у тому, щоб спрямувати атакуючі сили в райони укріплених позицій, зменшити кількість шляхів наближення та обмежити їх здатність маневрувати та згрупувати сили.Один із способів досягнення цього – створення завалів шляхом руйнування конструкцій з бетону, арматури, каменів, цегли або іншого твердого матеріалу з уламками. Зруйновані будівлі можуть виникати в міській війні внаслідок вогню нападника (повітряне бомбардування, артилерія та міномети), але вони також можуть бути створені захисниками навмисно, шляхом часткового або повного знищення будівель за допомогою підривів і пожеж або просто переміщення наявних уламків.
Тунелі ті мишачі отвори
Вулиці та провулки в міській війні можуть стати смертельними пастками як для нападників, так і для захисників. Захисники повинні намагатися залишатися прихованими до та під час бойових дій, щоб підвищити свою живучість. Тактика використання мишачих отворів — отворів, створених у внутрішніх і зовнішніх стінах будинків, які дозволяють солдатам пересуватися крізь зовнішні стіни та внутрішній простір будинків — без сумніву, є однією з найбільш ефективних. Отвори можна робити вручну, за допомогою кувалд та інших інструментів або за допомогою вибухівки. Тунелі можуть бути створені між бойовими позиціями.
Вдар й біжи, протиброньові засідки
Якщо противник обирає єдину вісь просування або якщо план місцевості та оборони успішно спрямовує атакуючого по головних дорогах, використання мобільних проти броньових засідок є ефективним. Невеликі, легкі, смертоносні команди, озброєні протитанковою зброєю, можуть максимально ефективно знищувати ворожі броньовані машини.
Снайпери
Снайпери це дуже важлива складова оборони. Міське середовище пропонує снайперам тисячі захищених укриттів і прихованих вогневих точок. Снайпери завжди високо цінились в арміях завдяки їх здатності завдавати надзвичайного хаосу атакуючим силам у міській місцевості.
Джон Спенсер, представник кафедри досліджень міської війни, майор армії США.
#РухОпору #FreeUkraine
🔥Допомогти Руху Опору – Вільна Україна
4441114428461469
🔸Інструкції публікуватимуться тут: https://twitter.com/Ukraine30F
🔸https://bit.ly/viber_instructions_FreeUkraine