Впливаємо на політичні кроки та рішення. 4 жовтня, народні депутати об’єднання “Справедливість” зареєстрували проект постанови щодо санкцій проти Коломойського, розроблений Рухом Опору Капітуляції у вересні.
Ці санкції передбачають блокування активів Коломойського, запобігання виведенню капіталу за кордон, анулювання дозволів та ліцензій для підприємств. Якщо їх запровадять, Бєня не зможе так загрожувати країні своїм впливом, як він це робить зараз. Олігарх втратить контроль над десятками підприємств по всій країні.
Підстав для такого кроку більш ніж достатньо. Коломойський торгував вугіллям з Росією та її окупаційними адміністраціями – так званими “ДНР” та “ЛНР”. Таким чином, відбувалося фінансування збройної агресії проти України. Їхній з Медведчуком канал “1+1” транслює російські пропагандистські меседжі. У 2018 році олігарх погрожував позбавити країну питної води, вимагаючи знижок на газ для своїх підприємств. А економічні махінації Коломойського руйнують економіку країни.
В разі прийняття постанови, Верховна Рада звернеться до президента і Ради національної безпеки та оборони щодо запровадження санкцій.
Координатор об’єднання Олександра Устінова так прокоментувала реєстрацію постанови:
“Об’єднання «Справедливість» сьогодні реєструє постанову Верховної Ради України щодо накладення санкцій на Коломойського. Саме парламент має проголосувати санкції проти Коломойського та звернутися до РНБО, щоб не вийшло “вибірковості” санкцій чи олігархів, якими нас так лякають політики з екранів телеканалів, що належать знову ж таки олігархам”.
Як зазначає Устінова, це чудовий спосіб нашій монобільшості показати справжній намір боротися з олігархами, а опозиції не говорити про те, що парламент “ламали через коліно”, а самим як парламенту розпочати боротьбу з олігархами. Не займатися політичним піаром та захистом тих, хто спонсорує політиків, а проголосувати санкції проти Коломойського.
❗Закликаємо всіх патріотичних депутатів долучитися до реєстрації свого підпису під цим документом. Ми будемо слідкувати за цією постановою аж до винесення її на голосування в залу парламенту та вести адвокаційну кампанію для її прийняття.