Позиціонувння Мінських домовленостей як моделі мирного врегулювання ігнорує вирішальний контекст: Кремль розглядає відновлення державності України як помилку, яку слід виправити, що неодноразово заявляв президент Росії Володимир Путін. «Мінськ» — довгостроковий проект, завдяки якому Росія прагне перетворити українців на росіян шляхом силової та культурної асиміляції.
Сьогодні неоімперіалістична політика Кремля в Україні проявляється в:
— Нав’язуванні Україні штучного уявлення про «руський мир»;
— Створенні мережі російських агентів;
— Переконуванні українців через пропаганду та жорстокість, що боротьба марна (хоча є вагомі підстави вважати, що Росія переоцінила свої можливості на Донбасі)
— Саботажі інтеграції із Заходом;
— Дискредитації прозахідних елементів, скасуванні успішних реформ;
— Зображенні України як кризову зону постійних внутрішніх конфліктів.
Мінський процес покликаний сприяти цій політиці, а не досягненню миру. Це напевно неприємно чути учасникам і прихильникам «Мінську», таким як Франція та Німеччина, але ці наміри Москви зрозумілі із заяв вищих російських чиновників. Якщо є сумніви, згадайте червневе інтерв’ю радника Путіна Владислава Суркова, який сказав, що “Мінські домовленості надзвичайно вигідні для російської справи в Україні та Росії”, тоді як міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сказав, що Україну потрібно “тримати на гачку” Мінських домовленостей. Це не слова миротворців. Справжнім завершення російської агресії на Донбасі є виснаження та дестабілізація України через так званий “мирний процес”.
📝Стаття Михайла Басараба, члена Координаційної Ради, для американського аналітичного центру СЕРА (The Center for European Policy Analysis).
🔸Читайте повністю!