12 серпня народний депутат Михайло Бондар подав звернення до Державного бюро розслідувань, щоб дізнатися, чи відкрили там провадження у справі “Вагнерґейту”, як того вимагає суд.
22 липня Шевченківський районний суд зобов’язав ДБР відкрити провадження за статтею 111 “Державна зрада” проти представників влади, винних у зриві операції із затримання “вагнерівців”. Запит Бондара потрібен для того, щоб отримати чітку відповідь – чи виконує бюро ухвалу суду.
У своєму зверненні депутат просить ДБР повідомити:
– Чи внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань інформацію, надану Андрієм Тетеруком, Юрієм Гудименком та Ігорем Лапіним при подачі заяви про злочин в ДБР?
– Чи виконано ухвалу суду, яка зобов’язує відкрити провадження?
– Чи надано заявникам копію витягу з ЄРДР?
– Якщо провадження зареєстроване в ЄРДР, повідомити його номер і дату реєстрації
В ДБР зобов’язані дати відповіді на ці запитання. А вони для відомства, м’яко кажучи, незручні, адже там ще з 22 липня ігнорують ухвалу суду щодо провадження. І ще й прикриваються надуманими виправданнями. 30 липня Юрій Гудименко, адвокат Ігор Волошин та представники Руху Опору Капітуляції прийшли до ДБР, щоб дізнатися,чому провадження не відкрили. В бюро заявили, що не можуть цього зробити, бо не отримали ухвали суду. Це при тому, що Волошин ще 26 липня надіслав в бюро завірений примірник цього документа, а Гудименко приніс ще один під час візиту особисто.
Тепер від ДБР вимагає відповідей ще й народний депутат. І з реакції відомства ми побачимо, чи продовжать вони покривати злочин влади, чи таки дадуть хід справі через суспільний резонанс та ініційовану РОК і союзниками кампанію за неупереджене розслідування.
6 липня РОК разом із союзниками подав до ДБР заяву про вчинення державної зради через зрив операції із затримання 6 липня РОК разом із союзниками подав до ДБР заяву про вчинення злочину за статтею 111 “Державна зрада”. Причиною став зрив представниками влади операції із затримання “вагнерівців”. Заяву підписали Андрій Тетерук, Ігор Лапін та Юрій Гудименко. 13 липня, не отримавши належної відповіді щодо статусу заяви, Андрій Тетерук, подав до суду скаргу на бездіяльність бюро. 22 липня Шевченківський районний суд зобов’язав ДБР відкрити провадження, але бюро ігнорує це рішення.
Як саботують кожен крок відкриття провадження – дивіться у відео: